Aktualności

Serwis toalet i kontenerów mobilnych – skorzystaj z usług profesjonalistów

Serwis toalet i kontenerów mobilnych – skorzystaj z usług profesjonalistów

Podstawowych zasad higieny uczymy się od najmłodszych lat. U małych dzieci wypracowujemy nawyk częstego mycia rąk i dbania o siebie – tak, by te reguły zostały w głowie również u dorosłych. Higiena jest ważna na każdym etapie życia. Nie inaczej jest na placach budowy, przy różnego rodzaju inwestycjach, a także imprezach plenerowych, czyli tam, gdzie często stosuje się mobilne zaplecze sanitarne. Ono również musi spełniać wszystkie niezbędne wymogi.

Toalety czy kontenery mobilne – co wybrać

Wybór urządzeń, które powinny znaleźć się w naszym zapleczu sanitarnym, jest obecnie niezwykle szeroki. Można swobodnie dopasować poszczególne elementy do własnego zapotrzebowania. Jeśli w planie mamy organizację dużej imprezy plenerowej, na której może być obecnych kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób, dobrze sprawdzą się toalety przenośne. Można ustawić je w jednym miejscu, na przykład w długim rzędzie. To, jak będą wyposażone,  także zależy od naszych preferencji. Tego rodzaju urządzenia mogą mieć zamontowaną umywalkę, ale może to być również osobny element ustawiony na zewnątrz. 

Na koncertach czy festynach z powodzeniem sprawdzają się kabiny wc typu mStandard. Każda z nich jest wyposażona między innymi w antypoślizgową podłogę czy znacznik "wolne/zajęte" przy drzwiach". Ciekawym rozwiązaniem może być także wybór kabin toaletowych mPremium, na przykład dla wybranych gości. Można je ustawić w zupełnie innym miejscu – tam, gdzie nie będą mieć dostępu wszyscy uczestnicy wydarzenia, a jedynie wybrane osoby.

W przypadku budowy czy innej inwestycji, często wybierane są kontenery sanitarne. Zajmują nieco więcej miejsca niż mobilne WC, ale mogą być również nieco bardziej rozbudowane. Mogą one być wyposażone w toalety, pisuary, umywalki, a nawet prysznice – i to nie tylko w jedną kabinę, ale nawet do kilkunastu, jeśli tylko jest taka potrzeba. Można je podzielić na część damską oraz męską, są również takie, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kontenery sanitarne są więc dobrym rozwiązaniem w miejscach, gdzie będzie gdzie zaplecze sanitarne musi być nieco bardziej rozbudowane. Zarówno toalety mobilne, jak i kontenery sanitarne można ustawić w wybranym przez nas miejscu, można je przenosić na przykład w miarę przemieszczania się frontu robót. Profesjonalna firma, która oferuje wynajem toalet przenośnych dostarczy urządzenia na miejsce, zamontuje je, a także podłączy do różnego rodzaju instalacji, jeśli tylko będzie taka potrzeba.

Jak często należy serwisować zaplecze sanitarne

Chcąc, by kontenery sanitarne i przenośne WC spełniały swoje przeznaczenie, jakim jest zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych, należy utrzymywać je w czystości. Istnieją konkretne zalecenia, których należy się trzymać w kwestii czyszczenia tego typu urządzeń. Jeśli w grę wchodzi duża impreza, przez którą przewija się wiele osób, mobilne toalety powinny być czyszczone codziennie. Jeśli wiadomo, że korzysta z nich zdecydowanie mniej ludzi, można ustawić harmonogram czyszczenia toalet mobilnych na raz w tygodniu. Za każdym razem należy opróżnić zbiornik z nieczystościami, umyć go, jak i całą kabinę toalety mobilnej oraz uzupełnić wszystkie niezbędne środki sanitarne.

Serwis toalet i kontenerów mobilnych – zadanie dla profesjonalistów

Czyszczenie i serwisowanie zaplecza sanitarnego musi również spełniać określone wymogi – tak, by zapewnić w tych miejscach odpowiedni poziom higieny. Warto więc zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która prowadzi wynajem toalet przenośnych. Personel będzie wiedzieć dokładnie, jakich środków użyć do czyszczenia poszczególnych urządzeń, jak zrobić to szybko, sprawnie i higienicznie. Jednocześnie sprawdzi, czy nie pojawiły się żadne usterki w mobilnej toalecie, a jeśli tak, to zajmie się ich naprawą. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że goście, którzy będą korzystać z kontenerów sanitarnych lub toalet mobilnych, będą mieć zapewniony maksymalny komfort.