Aktualności

Toalety przenośne – jak wybrać optymalne urządzenia sanitarne?

Toalety przenośne – jak wybrać optymalne urządzenia sanitarne?

Higiena to podstawa – to jedna z tych prawd, z którymi się nie dyskutuje. Wszyscy zgodnie przyznają, że należy o nią dbać w każdych warunkach. Istnieją jednak miejsca i sytuacje, gdzie nie ma możliwości dostępu do łazienki czy toalety w budynku. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w toalety przenośne. Można je dopasować w zależności od tego, gdzie będą ulokowane oraz jak wiele osób ma z nich korzystać.

Rodzaje przenośnych urządzeń sanitarnych

Pierwszą kwestią, którą należy przeanalizować, zanim zdecydujemy, które kabiny przenośne wybierzemy jest to, w jakich warunkach będą one umiejscowione. Czy będzie to budowa, impreza masowa, a może jeszcze jakaś inna okoliczność. Będzie miało to wpływ także na to, jak wiele osób będzie mogło z nich skorzystać. Wtedy możemy wybrać, jakie WC przenośne przyda nam się najbardziej. Wśród rodzajów tego typu urządzeń sanitarnych możemy wymienić między innymi toalety typu Standard, toalety przenośne typu Premium, ale też kontenery sanitarne. Pierwsza z nich to najbardziej podstawowy rodzaj kabiny, może być wyposażona w umywalkę, ma antypoślizgową podłogę czy znacznik „wolne/zajęte” na drzwiach. Typ Premium ma zainstalowany pisuar spłukiwany wodą, można tam znaleźć dozownik na mydło w płynie i ręczniki papierowe. Co więcej, umywalka jest w wyposażeniu standardowym kabiny Premium. Jeśli jednak zaplecze sanitarne musi być zapewnione na wyższym poziomie, wtedy najlepszym rozwiązaniem mogą się okazać kontenery sanitarne. One również są dostępne w kilku rodzajach, w zależności od tego, co będzie nam potrzebne najbardziej. Dlatego można się zdecydować na kontener, gdzie będzie kilka kabin WC i umywalek, pisuarów, ale też takie, które będą wyposażone w kabiny prysznicowe. Bez problemu można wynająć takie kontenery, które będą mieć także podział na część damską i męską.

Gdzie sprawdzają się przenośne toalety?

Nie tylko liczba osób, które mogą korzystać z przenośnych toalet ma znaczenie przy wyborze najlepszych urządzeń. Nie bez znaczenia jest to, gdzie będą takie mobilne WC ulokowane. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej z takiego zaplecza sanitarnego korzysta się na placach budów, przy remontach czy na imprezach masowych – czyli tam, gdzie nie ma łatwego dostępu do łazienki w najbliższym budynku. A nawet jeśli takie pomieszczenie jest, to nie będzie wystarczające. Jeżeli urządzenia sanitarne mają być wykorzystane przy okazji imprez kulturalnych lub sportowych, to najlepiej sprawdzą się kabiny przenośne typu Standard. Można ustawić je w długim rzędzie, koło siebie. Tak, żeby każdy z uczestników miał do nich łatwy dostęp. Można zdecydować się na dodatkowe wyposażenie z umywalką zamontowaną w kabinie, ale możemy również wybrać umywalkę przenośną, którą postawimy w pobliżu kabin. Będzie łatwo dostępna dla wszystkich. Jednocześnie, jeśli ktoś będzie chciał tylko umyć ręce lub coś opłukać, nie będzie musiał ustawiać się w kolejce do kabiny. Dla wybranych gości można zamontować dodatkową toaletę typu Premium. To od organizatorów zależy, gdzie zostaną ulokowane, można więc spokojnie rozdzielić je w różne miejsca i kabinę o nieco wyższym standardzie zainstalować dla gości VIP, do której będą mieć dostęp jedynie wybrane osoby. Takie rozwiązania dobrze się sprawdzają w przypadku jednorazowych imprez, które trwają maksymalnie kilka dni. Inaczej wygląda sytuacja na placu budowy. Tam codziennie przebywają pracownicy, którym należy zapewnić kompleksowe i właściwe zaplecze sanitarne. W takich przypadkach należy wybrać kontener sanitarny. Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej przy wyborze tego typu urządzeń, warto skonsultować się z firmą, która oferuje wynajem toalet przenośnych. Przeanalizuje wszystkie kryteria, podpowie, ale też zajmie się transportem i montażem kabin w wybranym przez nas miejscu. Może także zaoferować usługi regularnego czyszczenia i serwisowania urządzeń, po to, by zapewnić w nich jak najwyższy poziom higieny.