Aktualności

Kontenery sanitarne optymalnym rozwiązaniem higienicznym na budowie

Kontenery sanitarne optymalnym rozwiązaniem higienicznym na budowie

Każdy inwestor, który ma w planie nową budowę, musi przygotować najpierw jej całe zaplecze techniczne. Wiążą się z tym nie tylko konkretne plany inwestycji, zakup niezbędnych materiałów, przygotowanie terenu czy zatrudnienie pracowników. Konieczne jest także zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych osobom, które będą na tej budowie pracować. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach są kontenery sanitarne.

Rodzaje kontenerów sanitarnych

W zależności od charakteru i wielkości budowy, również zaplecze sanitarne może być zróżnicowane. Czasem wystarczy przenośna toaleta, ale często potrzebne są nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Wyróżniamy kilka rodzajów kontenerów. Pierwszy z nich to kontener umywalkowy. Może pomieścić dwanaście umywalek i tyle samo luster, jest również zaopatrzony w grzejnik elektryczny. Wyróżniamy także kontener pisuarowy, w którym można zmieścić nawet kilkanaście pisuarów i kilka umywalek. Jeśli istnieje taka potrzeba, można zdecydować się na kontener prysznicowy, w którym znajdziemy nawet dziesięć kabin. Jest także wiele rodzajów kontenerów, które łączą te wszystkie rozwiązania. Wśród nich znajdują się między innymi kontenery prysznicowo-umywalkowe, przenośne toalety damsko-męskie, ale też niewielkie kontenery z pojedynczymi kabinami, jak również takie, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. To, który rodzaj wybrać, najwygodniej skonsultować z profesjonalną firmą, która świadczy tego typu usługi i wynajmuje podobne sprzęty i urządzenia na budowy.

Kontenery sanitarne, jako kompleksowe zabezpieczenie

Wybór kontenerów sanitarnych pozwala na zapewnienie pracownikom pełnej swobody i wygody. Zwłaszcza, że są łatwo dostępne, proste w obsłudze i mogą pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty, od umywalek, przez pisuary, toalety, po kabiny prysznicowe. Dzięki temu wszystkie osoby, które pracują przy danej inwestycji, będą mogły korzystać z w pełni wyposażonego zaplecza sanitarnego, z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad prywatności i higieny. Ważnym atutem, jakie posiada taka toaleta budowlana, jest jej wytrzymałość. Wszystkie elementy są wykonane z trwałych materiałów, które nie niszczą się pod wpływem między innymi działania różnego rodzaju środków czystości. Dodatkowo, dobrze dopracowana konstrukcja pozwala na umiejscowienie kontenerów na różnych terenach, niekoniecznie całkowicie płaskich; o takie na trwającej budowie może być trudno.

Łatwy montaż, duża mobilność kontenerów sanitarnych

Dużą zaletą kontenerów sanitarnych jest ich łatwość w transporcie i ulokowaniu w wybranym miejscu. Pozwala to na umiejscowienie ich dokładnie tam, gdzie chcemy, a także  gdzie będzie najwygodniej dla pracowników. Profesjonalna firma oferuje również możliwość podłączenia takiego kontenera do wszelkiego rodzaju instalacji, od elektrycznej, przez wodną, po kanalizacyjną. Ze względu na montaż wewnątrz kontenera sanitarnego elektrycznego grzejnika, ułatwia to komfortowe korzystanie z urządzeń również przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Możliwy jest także montaż odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji.

Kontenery sanitarne na budowie –  które rozwiązanie wybrać?

Wybór kontenera sanitarnego z pozoru może się wydawać prostym zadaniem. Zabezpieczenie odpowiedniego zaplecza higienicznego jest jednak na tyle ważnym elementem w przygotowaniu całej budowy, że warto skrupulatnie podejść do tego zadania. Najłatwiej będzie skonsultować się z firmą, która oferuje wynajem toalet przenośnych. Podpowie, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej przy danej inwestycji. Weźmie pod uwagę nie tylko początek budowy, ale i to, jak się będzie rozwijać w kolejnych miesiącach (może wtedy użytkować kontener więcej osób, a przez to i zapotrzebowanie na taki sprzęt będzie się zwiększać). Zapewni także transport kontenerów w wybrane miejsce, może zaoferować podłączenie ich do niezbędnych instalacji, a po zakończeniu budowy zajmie się ich demontażem i przewiezieniem z powrotem do swojej siedziby. Można także zdecydować się na usługi dodatkowe, jak cykliczne sprzątanie kontenerów. W tym przypadku pozwoli to mieć pewność, że urządzenia zawsze będą czyste, zadbane i higieniczne.