Aktualności

Kontenery - podstawowe wyposażenie budów

Kontenery - podstawowe wyposażenie budów

Kontenery stanowią funkcjonalne i niezwykle elastyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku budów. Przenośne kontenery biurowe, sanitarne czy magazynowe znajdują w tym obszarze szeroki zakres zastosowań. Co istotne, możliwość dowolnej modyfikacji poszczególnych modułów nie tylko pod względem konstrukcji, ale również wyposażenia, pozwala na optymalne dopasowanie obiektów do indywidualnych  potrzeb użytkowników.

Przenośne kontenery

Plac budowy wymaga odpowiednio przygotowanego zaplecza technicznego, magazynowego, biurowego oraz sanitarnego. Doskonałym rozwiązaniem stają się tutaj kontenery o szerokim zakresie zastosowań. Są nie tylko funkcjonalne, ale również pozwalają na dużą elastyczność pod względem dostosowania poszczególnych obiektów do potrzeb i oczekiwań klientów. Nowoczesne technologie produkcyjne wykorzystywane w procesie ich produkcji zapewniają dużą wytrzymałość i stabilność poszczególnych modułów. Wytwarzane są one bowiem z najwyższej jakości materiałów, w oparciu o wytrzymałą, stalową konstrukcję. Dzięki temu kontener technicznie oraz jakościowo nie różni się od obiektów wykonywanych do tej pory w tradycyjnych technologiach.

Co więcej, jego dużą zaletą jest mobilność konstrukcji. Poszczególne moduły można bowiem wygodnie przemieszczać z miejsca na miejsce, co pozwala na zmianę ich położenia zgodnie z wynikłymi potrzebami. Przenośne kontenery są dodatkowo wyposażone we wszelkie niezbędne instalacje, urządzenia czy meble, które w pełni odpowiadają potrzebom ich użytkowników. Istnieje możliwość ich dowolnej modyfikacji oraz możliwość łączenia w większe konstrukcje modułowe, złożone z kilku mniejszych obiektów. Co równie istotne, kontenery stanowią zdecydowanie tańszą alternatywę tradycyjnych budynków o podobnych powierzchniach. Mobilny charakter obiektów pozwala również na ich wielokrotne wykorzystanie w różnych miejscach, a nawet ich odsprzedaż.

Kontenery posiadają także możliwość podłączenia do sieci elektrycznej, kanalizacyjnej oraz wodnej. Zapewniają optymalne warunki klimatyczne wewnątrz obiektu, dzięki zastosowaniu systemów ogrzewania, klimatyzacji czy wentylacji. Kontenery biurowe oraz sanitarne w swoich konstrukcjach posiadają okna zapewniające stały dostęp do światła dziennego.

Szeroki zakres zastosowań

Wśród dostępnych kontenerów, które doskonale sprawdzą się w miejscu budowy, znajdziemy kontenery o przeznaczeniu biurowym. Stanowią one wygodne rozwiązanie, dzięki możliwości dostosowania funkcjonalności obiektu do indywidualnych potrzeb klienta. Co ważne, obiekt gotowy jest do użytkowania zaraz po jego montażu. Jak w przypadku większości kontenerów, poszczególne moduły biurowe można łączyć w większe obiekty. Kontenery biurowe w wersji standardowej posiadają okna, zewnętrzne rolety, kaloryfer elektryczny, wentylację oraz oświetlenie. Jako wyposażenie dodatkowe producenci oferują system klimatyzacji oraz wyposażenie dodatkowe, a więc meble (krzesła, stoły, biurka, wieszaki, regały) oraz urządzenia AGD (lodówka).

W ofertach producentów znajdziemy także szeroki wybór kontenerów sanitarnych. Różnorodność ich wyposażenia pozwala na odpowiedni dobór takiego modułu do potrzeb i oczekiwań klientów. Zastosowane instalacje sprawiają, że kontenery sanitarne w pełni spełniają zakładane funkcje, niemal niczym nie różniąc się od stacjonarnych łazienek i toalet. Wykorzystane materiały oraz jakość wykonania stanowią gwarancję higieny, czystości oraz wymogów bezpieczeństwa. Przykładem może być tutaj kontener sanitarny WC Damsko-Męski, który podzielony został na dwa odrębne pomieszczenia sanitarne, posiadające odrębne wejścia. Obie części zostały wyposażone w toalety (pisuary), umywalki, lustra, podgrzewacze elektryczne, kaloryfery, podajniki ręczników papierowych, wentylację oraz odpowiednie oświetlenie.

Wśród dostępnych na rynku kontenerów przenośnych znajdziemy także kontenery o przeznaczeniu magazynowym, które doskonale sprawdzą się na budowach w przypadku konieczności przechowywania sprzętów, wszelkiego rodzaju materiałów i produktów. Posiadają one odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, dzięki czemu stanowią gwarancję bezpiecznego przechowywania.

Dodatkowe udogodnienia

Oprócz szerokiej oferty kontenerów o zróżnicowanym przeznaczeniu i funkcjonalności producenci oferują dodatkowo szereg dodatkowych usług. Wśród nich znajdziemy transport docelowy oraz zwrotny poszczególnych modułów, montaż kontenerów, podłączenie do niezbędnych instalacji (energetycznej, wodnej i kanalizacyjnej), a nawet cykliczne sprzątanie modułów.