Aktualności

Toalety przenośne na imprezy publiczne - jakie wybrać

Toalety przenośne na imprezy publiczne - jakie wybrać

Ekologiczne i estetyczne toalety przenośne są niezbędnym wyposażeniem każdej imprezy masowej. Gwarantują warunki dla komfortowego oraz dyskretnego zaspokajania podstawowych potrzeb jej uczestników, zaś obowiązek ich zapewnienia określa ustawa o imprezach masowych. 

Przenośne toalety stanowią zabezpieczenie sanitarne imprezy publicznej, a także jeden z głównych punktów podczas jej organizacji. Ich ilość zależy od liczby uczestników takiego eventu, jednak wybranie odpowiedniego rodzaju winno zostać starannie przeanalizowane.

Jak dobrać przenośną toaletę na imprezę publiczną?

Pierwszym kryterium przy doborze toalety przenośnej, jakie biorą zazwyczaj pod uwagę organizatorzy imprez, jest cena. Należy jednak zastanowić się również nad stosunkiem ceny do jakości toalety, a także sprawdzić, czy dana toaleta spełnia normy sanitarne.

Toaleta przenośna winna być również wyposażona w szereg podstawowych elementów, do jakich zaliczają się:

  • drzwi antywłamaniowe, skonstruowane w taki sposób, aby mogły wytrzymać ciężar osoby dorosłej;

  • mechanizm zatrzaskowy, wyposażony w wyświetlacz OPEN-CLOSE;

  • odpowiednio duża pojemność zbiornika (250l);

  • wentylacja.

Ponadto winna być ona wykonana z materiału, który jest łatwy do czyszczenia, zazwyczaj jest to wysokiej jakości polietylen.

Wszystkie te warunki spełniają toalety typu mStandard, które można postawić na dowolnym podłożu. Warto sprawdzić, czy do wyposażenia standardowych toalet zalicza się nie tylko deska klozetowa i pisuar, ale także wieszak na ubranie oraz lusterko. Tego rodzaju toalety są dostępne także z dodatkowym wyposażeniem, jak umywalka, dozownik płynu dezynfekującego czy podajnik podkładów higienicznych. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie dostęp do toalety ma być nieograniczony.

Toalety o podwyższonym standardzie

Jeśli jednak organizatorowi imprezy zależy na zapewnieniu większego komfortu użytkowania, może zdecydować się na toalety wyposażone w funkcje dodatkowe. W ofercie usługodawców, zajmujących się wynajmem toalet przenośnych, można znaleźć toalety o wyższym standardzie wyposażenia, a także przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Toalety o podwyższonym standardzie wyposażone są dodatkowo w sporą umywalkę oraz pisuar spłukiwany wodą oraz dozownik na mydło w płynie i na ręczniki papierowe. Obowiązkowym wyposażeniem takiej toalety jest także lusterko, podajnik na papier toaletowy oraz oświetlenie LED. 

Producenci tych toalet zapewniają komfort użytkowania dzięki zamontowaniu w nich podwójnego systemu wentylacji, a także dużego, wentylowanego zbiornika na fekalia. W trosce o higienę użytkowników toalety mobilne o wyższym standardzie wyposaża się również w automat zamykający drzwi, a bezpieczeństwo zapewnia im antypoślizgowa podłoga. Niektóre z nich posiadają również ubezpieczenie od ryzyka kradzieży.

Specjalne toalety dla osób niepełnosprawnych

Impreza plenerowa przyciąga wiele osób, wśród których są również osoby starsze i niepełnosprawne. Warto zatem pomyśleć również o tych uczestnikach eventu i zapewnić im odpowiednie zaplecze sanitarne.

Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych powinny znaleźć się na każdej imprezie publicznej sprawiając, iż każdy jej uczestnik będzie mógł skorzystać z zaplecza sanitarnego bez przeszkód. Takimi toaletami są tak zwane toalety mSize, które są specjalnie przystosowane do wjazdu wózkiem, a także wyposażone w uchwyty dla osób niepełnosprawnych oraz antypoślizgową nisko profilowaną podłogę, jak też automat, zamykający drzwi. Rzecz jasna winny posiadać również wszystkie udogodnienia, jakie przewidziano dla standardowych toalet, a więc mechanizm zatrzaskowy OPEN-CLOSE, system wentylacji, pojemny zbiornik, deskę sedesową oraz umywalkę. Taką toaletę można również zamówić w wersji obejmującej dodatkowe wyposażenie, jak dozownik mydła, oświetlenie LED, dozownik ręczników i podkładów higienicznych oraz ubezpieczenie od ryzyka kradzieży.